Slevy až 60 %! Garance doručení do Vánoc.  Nakupuj
Jak vybrat perfektní botu na házenou?

Jak vybrat perfektní botu na házenou?

1. 11. 2022 8 min. čtení

Vhodná házenkářská obuv je zásadní pro rychlé přechody do útoku, úspěšné osobní souboje spoustu dalších aspektů moderní házené. Správná bota však představuje pro každého něco jiného. Najdi si tu svou!

Univerzální a nejlepší házenkářská bota pro všechny neexistuje. Jak to? Každý člověk je individuální - má jiný tvar nohou, držení těla, styl hry, postavení ve hře, ale také preference či cíle. Najdi si SVOU PERFEKTNÍ HÁZENKÁŘSKOU BOTU s pomocí WePlayHandball!

Klíčové vlastnosti kvalitní házenkářské boty 

Na jaké vlastnosti se při výběru boty na házenou zaměřit? 

Stabilita - Pro rychlé změny trajektorie, nebo osobní souboje potřebuješ stabilní botu, na kterou se můžeš spolehnout. Nejen pro herní úspěchy, ale především pro minimalizaci zranění.

Trakce - Palubovka v hale může být při rychlých manévrech zrádná. Proto jsou boty na házenou vybaveny gumovou podrážkou se vzorkem pro zajištění optimální přilnavosti.

Tlumící složky - Četné dopady na tvrdou plochu zjemní pěnové tlumící složky a tím zmírní tlak na tvé klouby. 

Prodyšnost a odolnost - Pevná konstrukce obuvi ve spojení s prodyšnými složkami se postarají o odolnost při výkonu a také o optimální cirkulaci vzduchu uvnitř boty. 

Komfort - Ať už jde o komfort při došlapu, běhu či výskoku, v botě by ses měl/-a v botě cítit dobře.

Na WePlayHandball ti poradíme, jak najít SVOU PERFEKTNÍ HÁZENKÁŘSKOU BOTU! Zodpověz si při výběru čtyři základní otázky.

Otázka č. 1 - Jaký máš styl hry?

Při výběru vhodné boty na házenou se můžeš řídit i svým stylem hry. Ve WePlayHandball jsme pro tebe připravili čtyři přehledné kategorie:

 • Síla - Chceš boty s neprůstřelnou stabilitu na hřišti? Obuj ty z kategorie Síla.
 • Rychlost - Pokud chceš být u každého míče jako první, je kategorie Rychlost jasná volba. 
 • Výskok - Maximální odraz při střele z křídla nebo přes blok? To slibují boty z kategorie Výskok.
 • Neutrální styl - Jestliže si nejsi svým stylem jist/-á nebo chceš od každého trochu, mrkni na neutrální házenkářské boty.

Mizuno

Otázka č. 2 - Na jaké pozici hraješ?

Máš na hřišti svou stálou pozici? I ta ti může výrazně pomoci k výběru perfektní boty. 

 • Křídlo - Pro vyvinutí maximální rychlosti, dynamiky a bleskový přechod do protiútoku.
 • Spojka - Pro střelby z dálky nebo osobní souboje 1 na 1.
 • Pivot - Pro souboje tělo na tělo a boje o každý centimetr hrací plochy, kde je stabilita alfa omega. 
 • Brankář - Specifická a velmi důležitá pozice, pro kterou je důležitá skvělá trakce, stabilita a dobrý kontakt s hrací plochou. 

Otázka č. 3 - Jakou preferuješ výšku obuvi?

Dalším faktorem při výběru házenkářské obuvi je její střih. Na WePlayHandball najdeš nízké boty a středně vysokou obuv. Čím se liší?

 • Nízké tenisky - Boty pro menší, agilnější hráče, kterým stačí optimální míra stability, ale oproti tomu se soustředí primárně na dynamiku. Boty jsou díky nižší hmotnosti lehčí a rychlejší.
 • Středně vysoké tenisky - Boty pro silovější hráče a pro ty, kteří vyžadují maximální stabilitu v oblasti kotníku. Díky robustnější konstrukci mají boty větší hmotnost, což může mít za následek nižší rychlost. 

Kempa

Otázka č. 4 - Jakou potřebuješ velikost? 

Bezpečí, stabilita a pohodlí. Přesně na tyto vlastnosti má vliv správný výběr velikosti. Bota by měla sedět přesně. Neměla by tě nikde tlačit, ale zároveň by v ní chodidlo nemělo ujíždět. Ověřenou metodou je změření chodidla mezi palcem a patou (v cm). Pro co nejpřesnější výsledek si můžeš nejprve chodidlo obkreslit na papír a poté změřit obrys. Pamatuj, že u každé značky se velikosti trochu liší, proto si dané číslo vždy zkontroluj v tabulce velikostí daného výrobce. 

Veškeré informace najdeš na e-shopu WePlayHandball v popisku dané boty, takže budeš vždy vědět, v čem budeš na hřišti skórovat.

WePlayHandball a udržitelná obuv

Na přírodě nám záleží, protože mimo palubovku v hale je naším hřištěm právě příroda. Vyber si udržitelné boty na házenou se svrškem z recyklovaných PET lahví a dalších ekologických materiálů. Konkrétní informace o použitých látkách a procentu udržitelnosti najdeš v popisku produktu. Pomoz redukovat plastový odpad spolu s námi!Adidas

Tipy na úspěšný výběr basketbalové boty

 • Vybírej botu ve specializovaných obchodech - Obuv z házenkářské speciálky je zárukou kvality, ale co je ještě lepší? Náš tým WePlayHandball je ti k dispozici a s výběrem ti poradí. Tvé úspěšné minuty na hřišti jsou naše radost!
 • Na výběr si vyčleň čas a prostor - Ať už vybíráš v kamenné prodejně nebo online, při výběru nespěchej. Pročti si veškeré informace o dané botě a případně se doptej na další informace. 
 • Počítej se změnou tvých potřeb - Připrav se na to, že ti postupem času může přestat aktuální typ boty sedět. Je to například vlivem změn chodidla, zranění, herní pozice či nových pohybových vzorců. Žádnou paniku, je to běžná situace a vývoj. Vyber si novou botu, která bude splňovat tvé nové požadavky. 
 • Neváhej nás kontaktovat - Pokud s házenou začínáš, tak neváhej kontaktovat náš tým. Naši specialisté v oboru ti s výběrem tvé boty rádi pomůžou. E-mail nebo telefonní číslo najdeš v pravém horním rohu na našem webu.

Inspiruj se našimi bestsellery!